برگزاری جشن سیسمونی با تم نوزادی

تم نوزادی

تم نوزادی

جشن سیسمونی در واقع رویداد مهمی است که برای چیدمان و تهیه وسایل نوزادی که نزدیک به دنیا آمدن است و همه انتظارش را می کشند، برگزار میشه. این جشن با تزیین اتاق نوزاد و تم نوزادی همراه است. البته تم سیسمونی بسته به دختر بودن یا پسر بودن نوزاد انتخاب می شه، که عموما شامل رنگ صورتی یا آبی است. همچنین تزیین اتاق مادر در بیمارستان نیز به عنوان مراسمی کوچک اما مهم برای لحظه شماری و جشن گرفتن به دنیا آمدن فرزند یک خانواده توسط همسر یا خانواده خانم پا به ماه، ترتیب داده میشه.

اما برنامه ریزی برای جشن سیسمونی به سادگی آنچه که فکرش را میکنید نیست. این جشن نیاز به باید ها و نباید های خاصی داره و تهیه وسایل و لوازم مشابه هم در اتاق نوزاد و اطاق مادر به عنوان تم سیسمونی بسیار اهمیت داره. اگر می خواهید یک جشن فوق العاده برای فرزند هنوز به دنیا نیامده داشته باشید، این مطلب های تولد را از دست ندید

زمان برگزاری جشن سیسمونی دقیقا چه زمانی است؟

تعیین زمان دقیق خرید تم نوزادی پسر یا تم نوزادی دختر و برگزاری جشن، به خود شما بستگی داره. خیلی ها از ماه های اول بارداری این جشن را برگزار میکنند و عده ی کثیری هم در سه ماهه ی سوم بارداری. خیلی ها حتی این جشن رو یک هفته قبل از زایمان مادر برگزار میکنن که بازهم اشاره به سلیقه ای بودن اون داره. اما پیشنهاد ما به شما یکماه قبل از تولد نوزاد هست که معموماً زمان خوبی به حساب می آید.

اگه به فکر دعوت مهمون ها طبق رسم و رسوم هستید، بهتره روی دعوت فامیل ها و اقوام نزدیک حساب باز کنید. بعد از تعیین تاریخ دقیق میتونید به سراغ سفارش دادن تجهیزات و لوازم تم سیسمونی برید.

تم نوزادی

انتخاب تم سیسمونی برای تزیین اتاق کودک

اولین کاری که برای چیدمان تم سیسمونی باید انجام بدید، تزیین اتاق کودک و انتخاب رنگ مرتبط با جنسیت نوزاد است. البته تفاوت این دو گزینه در رنگ تم سیسمونی انتخابی اعمال می شه و چندان تفاوتی از جانب وسایل و تجهیزات انتخابی وجود نداره. بنابراین شما به همون اندازه که دست باز در انتخاب بنر، بادکنک و غیره برای نوزاد پسر دارید همون موارد را می توانید برای تم سیسمونی دختر منتهی به رنگ صورتی سفارش بدید.

مهمونی و جشن سیسمونی غالبا با کارت دعوت از مهمون های عزیز شما و سفارش تعداد لازم اونها شروع میشه. بعداً باید به فکر خرید دستمال، سفره، پیش دستی و لیوان، چاقو و قاشق به همراه چنگال، ظرف پاپ کورن، لیبل آبمیوه، لیبل آب معدنی و تاپر برای پذیرایی باشید. اگه کیک هم سفارش داده باشید کارد و کاردک طراحی شده مطابق این تم، حتما به کارتون میاد.

تم نوزادی
تم نوزادی

خب، بعد از انتخاب وسایل پذیرایی باید به سراغ تزیین اتاق کودک بریم. دو گزینه مهم برای میزبانی جشن سیسمونی وجود داره که شامل میز سیسمونی و تزیین با کمک تم سیسمونی هست. این میز نقطه عطفی برای جشن شما حساب می شه که در آن شما نوشیدنی ‌ها و کیک و کلوچه و دیگر وسایل مهم را قرار می‌دهید.

این دقیقا جایی هست که شما می‌تونید کیک را وسط میز قرار بدید و راه‌های زیادی هم برای پوشش دادن و تزیین اون وجود داره. استفاده از استیکر تم سیسمونی روی میز، انتخاب های جزئی اما خوبی محسوب می شن. شما همه ظروف پذیرایی گفته شده در بخش قبلی رو می تونید روی این میز قرار بدید. کنارش می تونید از بادکنک های فویلی گرد یا طرح کالسکه استفاده کنید تا میز نسبتا شلوغ و جذاب به نظر برسه.

بعد میتونید هدایای نوزاد رو روی یک میز دیگه قرار بدید. این هدایا می تونن از سمت مهمون ها جمع آوری بشن یا هدیه ها و وسایل کوچک نوزاد باشند که با ایده های خلاقانه ای که خدمتتون عرض می کنیم، تزئین شده باشند. اگر قصد ندارید به جز میز پذیرایی میز دیگه ای داشته باشید می تونید این هدایا رو کنار وسایل نوزاد بگذارید.

تزیین اتاق نوزاد برای جشن سیسمونی

تزیین اتاق نوزاد به روش های مختلفی امکان پذیره. شما می تونید تخت و کمد نوزاد رو با استیکر ها، برچسب ها و ریسه های تم نوزادی پسرانه یا دخترانه تزئین کنید. بسته بندی لباس های نوزاد به شکل گل، یا حوله ها به شکل شکلات داخل تصاویر زیر نشون داده شده اند که هرکدوم بسته به سلیقه طراح میتونن مختلف انجام بشن. سعی کنید از وسایل جزئی نوزاد ایده های خلاقانه پیدا کنید و اونها رو کنار هم بچینید و یک شکل بزرگتر مثل قلب، گل یا شکلات در بیارید.

سعی کنید برای طراحی اتاق نوزاد از شلوغی بیش از حد یا خلوت بودن زیاد فاصله بگیرید. قرار دادن یک بنر بزرگ پشت تخت نوزاد هم می تونه فضای شادی رو برای اتاق ایجاد کنه و از طرفی کمک می کنه تا حال و هوای تم سیسمونی بهتر و بیشتر وارد اتاق بشه. قرار دادن لباس نوزاد داخل یک سبد و آویزون کردن مابقی لباس های کوچک از بالای اون به کمک گیره های لباس میتونن ایده های جذابی باشند که همیشه به کار میان. شما حتی این ایده رو می تونید برای وسایل حمام نوزاد نیز بکار ببرید.

تزیین اتاق مادر در بیمارستان

بعد از برگزاری جشن و تم سیسمونی نوبت به تزیین اتاق مادر در بیمارستان میرسه. تزیین اتاق مادر در بیمارستان که عموماً توسط پدر نوزاد انجام میشه نیاز به هیچ خرج مضاعف یا وسائل خاصی نداره. شما برای تزیین اتاق مادر به چند تا بادکنک، استیکر، ریسه، روبان و گل نیاز دارید که خوشبختانه می تونید اونها رو از بخش تم مناسبی و تم نوزادی های تولد سفارش بدید. لزوم تزیین اتاق مادر استرس اون رو برای زایمان کاهش داده و می تونه فضای مطلوبی برای شروع زایمان به حساب بیاد. شما میتوانید از بادکنک ها و ریسه ها نزدیک تخت مادر و کنار درب استفاده کنید.

کیک یکی از مهم ترین بخش های هر جشنی به حساب میاد. نکته مهمی که باید در نظر بگیرید اینه که شما می تونید هر طرحی که دوست دارید برای کیک انتخاب کنید ولی طرح تم های تولد قابل تغییر نیست بنابراین بهتره اول تم جشن رو انتخاب کنید و بعدش کیکی مناسب با طرح تم سفارش بدید.

برای جشن نوزادی می تونید کیکی ساده متناسب با رنگ تم تهیه کنید که با فوندات تزئین شده.

در قسمت رو به رو تعدادی از کیک های مناسب برای جشن نوزادی نمایش داده شده تا شما عزیزان بتونید ایده بگیرید

 

خرید تم نوزادی

در حقیقت، تمامی موارد و لوازمی که بهشون اشاره شد، داخل قسمت تم مناسبتی سایت «های تولد» موجود هستند. شما با انتخاب هر کدوم از آنها به تعداد لازم می تونید از قبل برای برگزاری جشنی زیبا یک برنامه ریزی بدون دردسر و حساب شده داشته باشید.

مجموعه های تولد به شما کمک می‌کند تا مشکلات تهیه و خرید سنتی لوازم جشن تولد مثل گذشته رو نداشته باشید و با صرف وقت و هزینه کم به راحتی تدارکات تولد فرزندتون رو فراهم کنید

adminhitavalod
ارسال دیدگاه